Pēdējā laikā populāri ir dažādu modernāko telefonu / to OS un citu saistītu lietu apraksti. Mani pārsteidz nevis tas, ka kāds ar to aizraujas un raksta, bet tieši popularitāte. Vai tiešām tik daudziem jauns telefons ir tik būtiska dzīves vērtība? Un vai tiešām viņi visi joprojām tic, ka jaunāks nozīmē labāks? Vai arī vilina iespēja apliecināt savu reliģisko androīda / iphone u.c. pārliecību?
Ikdienā jau vairāk nekā gadu lietoju divus telefonus – Nokia E51 (2007.g.modelis) un LG P875 (2013.). Modeļu starpība nopietna – 6 gadi.
Manas pamatvajadzības ir zvani, īsziņas, mūzikas atskaņotājs, modinātājs, kalendārs. Reizēm ļoti noder kartes, GPS, fotokamera. Internetu es varu lietot arī no datora, nekas nenotiks, ja apskatīšos e-pastu vai facebook-u kādu stundu vēlāk vai pat kādu dienu neapskatīšu vispār. Visādas aplikācijas esmu instalējis, pētījis un praktiski vienmēr pēc tam arī aizmirsis. Ārpus darba laika nēsāt līdzi abus telefonus ir lieki, tāpēc izvēlos ērtāko.
LG P875 plusi
- E51 interneta pārlūks ir ļoti neērts un ļoti nestabils. LG nav tādu mīnusu. Bet tā kā internetu telefonā man līdz šim ir vajadzējis vien pāris reižu, tad tas ir tikai “nice to have” un nekas vairāk.
- Fotokameras attēla kvalitāte saliek nokiju vienos vārtos.
- Nokia-i ir pieejamas vienīgi Nokia maps. Labas kartes ar nelieliem trūkumiem, bet ar androīdam pieejamajām nevar ne salīdzināt.
- LG ir iebūvēts GPS, kamēr Nokia-i nopirku atsevišķu caur bluetooth pieslēdzamu moduli. Iebūvētais ir ērtāks.
- Visādas aplikācijas, kuras man nevajag, bet – kas zina, varbūt kādreiz vajadzēs, es uz Nokia-s uzlikt visticamāk nevarēšu.
- Ērtāka kontaktu pārvaldība.
- Var lādēt no USB porta. Nokia-i ir atsevišķs lādētājs. Ikdienā to neievēro, bet ceļojumā tam ir nozīme.
Nokia E51 plusi
- Mazāks, var ērti iebāzt kabatā. Ērti paņemt rokā. Ar LG paplāti kabatā nav ērti, ar vienu roku operēt ir pagrūti.
- Ja atnākusi īsziņa vai palaists garām zvans, mirgo lampiņa. LG bez pogas piespiešanas to redzēt nevar. Tas ir ļoti neērti, ja šad tad pametu telefonu uz galda.
- Modinātāju var apklusināt aizvērtām acīm bez īpašas piepūles – pirkstu uz pareizās pogas uzlikt nav grūti. Ar touchscreen to izpildīt nav tik vienkārši.
- Nākošo dziesmu varu pārslēgt, neskatoties uz telefonu. Vispār daudzas darbības varu izdarīt, īpaši neblenžot ekrānā. Tas savukārt nozīmē ātrumu.
- Ir iespējams nofočēt kaut ko bez kaitinošā klikšķa. LG tas ir iespējams vienīgi vispirms noņemt telefonam skaņu. Esmu savulaik pavadījis apmēram veselu dienu, meklējot, kā LG to klikšķi noņemt, kam teorētiski vajadzētu būt ļoti vienkārši. Pamācības internetā netrūkst, tikai nekas, pilnīgi nekas no ieteiktā nedarbojās. LG acīmredzot ir kaut kāda īpaša foto-klikšķa-pašaizsardzība. Varbūt, ja pieķertos šai lietai tagad, kad modelis vecāks un google gudrāka, būtu labākas sekmes, bet nav tādas izteiktas vajadzības un negribas tērēt laiku.
- Īpaši uz zemes neesmu metis, bet Nokia atstāj izturīgāka aparāta iespaidu.
- Visādus vīrusus u.c. spyware androīdam noteikti var norauties daudz vienkāršāk nekā Nokia-i.
- Nokia aizdomīgi iemirgojas, ja kāds mēģina noklausīties telefonu. Vai to pašu dara arī LG, ļoti šaubos.
- Nokia-s vēsajam metāla korpusam ir patīkami pieskarties. LG plastmasīgajam – ne īpaši.
- Nokia-i varu redzēt pulksteni, tikai paskatoties uz to. LG tikai pēc pogas nospiešanas.
- Ērtāka piezīmju pārvaldība.
- Datus var pārpumpēt ar drusku resnāko USB kabeli, kuru mēdz lietot arī fotokamerām, skaneriem u.c. Tas ne reizi vien ir bijis ļoti noderīgi.
- Nokiu var operēt ar cimdiem pirkstos, LG nē.
Kopsavilkumā varu teikt, ka Nokia E51 manām ikdienas vajadzībām ir daudz ērtāks par LG P875. Ja jādodas ceļojumā, kur vajag gan kartes, gan GPS, gan arī internets noder vairāk, tad Nokia jāatstāj mājās un jāņem līdzi P875.