Skip to content

Ierakstu izlase 2019-09

Turpināšu publicēt savas personīgās grāmatzīmes no dažādiem blogiem un citur. Ātrāk nesanāca dažādu iemeslu dēļ, toties pēc šī ieraksta mani krājumi būs iztukšoti un līdz nākošajam ierakstam droši vien varēs gaidīt kādu pusgadu. Jaunus blogus īsti nemeklēju, bet, ja gadās pamanīt, tad, protams, ielieku RSS lasītājā. Savukārt vecie raksta aizvien retāk un retāk.

 

Pilsonis grāmatnīcā jūnijā, netaupot epitetus, aprakstīja dažādas lētā alus šķirnes. Vēršu uzmanību, ka kopš tā laika puisis vairs neko nav rakstījis, lai arī ieraksts ticis iecerēts kā pirmā daļa.

Žurnāla Putni dabā 13. lappusē aprakstīts, kā meža pīle divus gadus pēc kārtas ligzdoja 24. stāvā – Skanstes virsotņu kompleksā. No ornitoloģiskā viedokļa pareizi būtu šo pīli ar viņas ģimeni pamest likteņa varā. No humānā līdzi jušanas aspekta pīles ģimene būtu jāglābj, tikai jāņem vērā, ka, vienreiz sekmīgi ligzdojusi, meža pīle atkal atgriezīsies ligzdot turpat. Tā arī notika. Tikko aizvadīts trešais gads un uzzināju, ka raksta autoram neviens nav zvanījis ar lūgumu nocelt pīli ar visu ģimeni. Tiesa, tas neizslēdz iespēju, ka ģimeni nocēlis kāds cits.

SB krikumos rakstīts par dzimtas koku izveidi, daudz dažādu praktisku padomu, ar ko sākt vai turpināt.

Viesturs Ķerus jūlijā ar piemēru uzskatāmi parādīja, kādas sekas radīsies, akceptējot ieceri cirst aizvien jaunākus mežus. Piebildīšu, ka partiju nostāja šajā jautājumā lielā mērā ietekmēs, par ko turpmāk balsošu un aicināšu to darīt citus. Man nav vajadzīga ekonomiskā attīstība, nez kādas vietas pēc IKP Eiropā un tā tālāk, ja tas nozīmē, ka par to jāmaksā ar daudzu putnu sugu apdraudēšanu vai pilnīgu izzušanu no Latvijas teritorijas.

Latvijas muižās un pilīs regulāri tiek rakstīts par dažnedažādām ēkām un šoreiz pienākusi kārta Čuču muižai.

Ints aprakstījis ceļojumu uz Franciju. Ieliku saiti uz trešo dienu, bet var lasīt jebkuru. Ļoti reāli aprakstīts, kā tas ir – doties ceļot ar bērniem.

Inga Pizāne intervējusi aktieri Ģirtu Krūmiņu. Arī man tāpat kā cienījamajam aktierim žēl, ka viņš vairs nestrādā ar Oblomovu. Visu cieņu Gundara Āboliņa darbam, bet Ģirta Krūmiņa atveidotais tēls man šķita precīzāks.

Līva Alksne aprakstījusi vienu raudamo grāmatu (šai man nervi būtu par vājiem).

Ja dzīvē kaut kas sakrājies pārāk daudz, bet profesionālai palīdzībai nav naudas – redz kur viena grāmata, kas liek izraudāt visas iekšas un pēc tam jau vismaz fiziski paliek vieglāk. Kamols no kakla izlaists, var sākt pats savas problēmas galvā apdomāt.

Vēl interesanti, ka Līva aprakstījusi arī Kārļa Skalbes Pasakas. Kāds, izrādās, tādas vēl lasa. Man prieks par to.

No Induļa Ķerus pārgājieniem vēlos izcelt noieto simtiņu un skaisti aprakstīto pārgājienu Sēlijas pusē.

2 thoughts on “Ierakstu izlase 2019-09”

  1. nē nu, ja pašam ir labi atalgots darbs, tad jau var varonīgus komentārus mētāt par mežu ‘aizsardzību’ un putnu sugām, kuras Tu tāpat mūžā redzējis neesi un neredzēsi.

    1. Lai tiktu pie labi atalgota darba, vajag arī labi strādāt. Lai redzētu putnu sugas, principā to pašu. Ja kāds to negrib vai nevar, tad tā ir viņa, nevis mana problēma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *