Skip to content

Griešana ābolā

  • IT

Pirms divām dienām saskāros ar nepatīkamu pārsteigumu. Āboļdatoram vajadzēja patīrīt vietu uz nelielā cietā diska. Piestiprināju USB cieto, domāju – tūlīt ķeršos pie Cut / Paste, bet skuju. Cut izvēlnē rādās pelēks un pieejams. Laika čakarēties, protams, nebija nemaz, atmetu uz laiku ar roku.

Pēcāk gūglē ātri vien atradās citu cilvēku līdzīgā pieredze.

WHAT??? there is a “cut” option under edit menu, it’s just grayed out.. why did they include it if it doesn’t work at all???????

It does work just fine, just not for what you want to do with it. Cutting files is dangerous if done wrong and inconsistent with all other cutting if done safely. That wouldn’t bother a company that doesn’t give a crap about their OS’s interface, but that company ain’t Apple.

sorry, this is ********…

Watch yourself there, pal… that is not a word that anyone with half a brain uses as an insult. Your choice of words makes you sound like an ignorant and self-absorbed teenager.

Man kā āboļfilozofiju ne pārāk izprotošam cilvēkam sāk rasties aizdomas, ka āboļdatora parastais lietotājs ir tāds čaiņiks, kurš pat cut / paste lietot nemāk. Tādēļ „drošības apsvērumu dēļ” viņam šo fīču vajag nogriezt. Turklāt, lai pakacinātu lietotājus vēl vairāk, šo fīču vajag nevis vienkārši noņemt, bet ielikt izvēlnē un padarīt nepieejamu. Lietotājam tiek atstāta iespēja pārvilkt failus ar peli.

Visā savā datorlietošanas / labošanas / konsultēšanas vēsturē neesmu sastapis nevienu gadījumu, kad kāds būtu sūdzējies, ka faili pazuduši nepareizas Cut / Paste lietošanas rezultātā. Nejauši pārvilkti faili no vienas mapes uz otru – jā, tādas kļūmes gan ir redzētas ne reizi vien.

Mani gan tracina, gan skumdina globālā tendence lietotājus uzskatīt par idiotiem. No tā visvairāk cieš normālie cilvēki, kuri saprot, ko paši dara.

Vēl viens mūžsens piemērs no Windows – pēc noklusējuma tiek slēpti sistēmas un noslēptie faili, kā arī netiek rādīti zināmie failu paplašinājumi. Doma šīm lietām vienkārša un nepārprotama – lai neko nejauši nevarētu sačakarēt. Rezultātā ir iegūts lērums prasto vīrusu variantu, kuri ir exe-s ar Word ikoniņu vai noslēpti faili. Par šāda veida vīrusiem āboļos informēts neesmu, bet zinu, ka noslēptos failus tur atslēpt ir sarežģītāk nekā Windows.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *