Skip to content

Čemurziežu uzbūve

Mans personīgais dienas prieks ir kādreizējā LC politiķa, tagad Latvijas Ārstu biedrības vadītāja Pētera Apiņa pārdomas par Latvijas sieviešu veselību. Tikai īsti nezinu, piedienas par to smieties vai nē. Katrā ziņā lielisks sveiciens aizgājušajā 8. martā. Neliels fragments:

Savulaik izglītības ministrs Šadurskis izņēma no mācību programmām veselības mācību, jo Izglītības ministrijas izpratnes līmenis par vidusskolēnu veselības zinībām aprobežojas ar prezervatīvu mācību. Izglītības ministrijai nav mainījusies nesapratne par to, ka vidusskolnieces tūlīt būs māmiņas un ka tām ir šis tas jāzina par veselīgu dzīvesveidu.

Rezultāts Izglītības ministrijas birokrātu rīcībai ir dzerstiņi un smēķēšana pie skolām un kopmītnēs, fakts, ka

13 gadu vecuma grupā visi bērni sākuši lietot alkoholu,

bet vairāk nekā trešdaļa bērnu smēķē. Un būtiskākais šajā stāstā – meitenes smēķē un dzer vismaz tikpat daudz kā zēni. Ministrs Ķīlis par šādām lietām neklausās – viņam svarīgāka ir reformu mākoņu stumdīšana.

Mūsu valsts nākotne patiesībā ir šajā meitenē, kura skolā ir iepazinusies ar čemurziežu uzbūvi, 11 stundas apguvusi mugurkaulniekus ar nepastāvīgu ķermeņa temperatūru, 2 stundas lupīnas ziedkopu, 10 stundas gliemjus un zarndobumaiņus, 14 stundas – gāzu likumus, bet ne ar pušplēstu vārdu nav dzirdējusi par dzemdību norisi, par to, cik kaitīga ir smēķēšana, ka prezervatīvs derīgs ne tikai lai izsargātos no grūtniecības, bet arī AIDS profilaksei, ka pirms sporta nodarbībām ir jāiesildās, bet pēc tām jāmazgājas.

1 thought on “Čemurziežu uzbūve”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d