Skip to content

WordPress migrācija

Pagājis mazliet vairāk par nedēļu kopš palaista Stacija. Mazliet gribas piefiksēt piedzīvotās tehniskās lietas.

Mājas versijai uzinstalēju xampp un wordpress. Instalācijas ļoti vienkāršas, viss izdevās bez problēmām.

No redstar7.wordpress.com izvilkt rakstus (gandrīz 900), kategorijas, komentārus bija salīdzinoši vienkārši. WordPress piedāvā izveidot XML failu, kurš satur rakstus un saites uz tajos iekļautajiem failiem. Importa procesam nekādas opcijas izvēlēties nav iespējams. Importējot failu XML failu bloga mājas versijā, process visus rakstus neieimportēja. Skatījos datu bāzē, bet tajā trūkstošo ierakstu nebija. Cēloni nesapratu, bet pamēģināju importēt vēlreiz un daļa trūkstošo datu ieimportējās. Ar trešo paņēmienu ieimportējās pilnīgi viss. Jau esošie ieraksti tiek atjaunināti nevis iesprausti vēlreiz. Imports pie reizes novilka un piesaistīja visus pie rakstiem piederošos failus, kuri fiziski atradās wordpress-ā. Bija viena neliela kļūda – nerādīja pareizu komentāru skaitu pie rakstiem, bet to viegli varēja salabot ar SQL skriptu, kuru atradu google.

Ātri sapratu, ka wordpress sevis uzturētajiem blogiem lieto daudzus spraudņus. Parasts lietotājs spraudņu sarakstu neredz un nezina, ko nodrošina wordpress un ko spraudnis. Dažus spraudņus piemeklēju savām specifiskajām vajadzībām.

  • Easy Twitter Feed Widget: tvitera attēlošana logrīkā (vidžetā). 
  • Embed image links – by Wonder: spraudnis, kurš saiti uz attēlu pārveido par attēlu. Tas ir, tekstā ielieku saiti uz attēlu, nekādus tagus vai formatējumu nerakstu. Spiežu “publicēt” un bilde automātiski redzama ierakstā.
  • Jetpack by WordPress.com: būtībā tā ir spraudņu kolekcija. Tajā ir, piemēram, “like” poga wordpress lietotājiem, iespēja komentēt ierakstu no sava twitter, facebook vai wordpress konta, iespēja sajūgt kopā veco wordpress blogu vadības paneli ar jauno blogu un daudzi citi vērtīgi labumi.
  • Ultimate Tag Cloud Widget: iespēja pamainīt birku (tag) un kategoriju attēlošanu logrīkā.
  • UpdraftPlus – Backup/Restore: rezerves kopiju veidošanas rīks. Var sūtīt rezerves kopijas uz google drive, dropbox u.c.

Dizainu sāku meklēt jau ļoti laicīgi. Izmēģināju visādus variantus un visbeidzot paliku pie Amadeus. Sajūsmā neesmu un kādreiz meklējumus turpināšu.

Sanāca vairāku dienu aizķere ar domēna piesaisti, bet tas bija hostinga kompānijas ziņā un es tur neko nevarēju ietekmēt.

Nevar tā vienkārši paņemt mājas wordpress-u, nokopēt uz hostinga atvēlēto stūrīti un cerēt, ka viss uzreiz strādās. Būtiskākais iemesls: wordpress ierakstu importa process pārkārto visas iekšējās saites, šajā gadījumā uz mājas datoru. Tāpēc izveidoju svaigu wordpress instalāciju hostinga stūrītī un palaidu tai wordpress ierakstu importu. Process ātri nobeidzās ar kļūdu. Izlēmu, ka vienkāršāk būs nokopēt tabulas ar ierakstiem, komentāriem, kategorijām u.c. Tā arī izdarīju un viss likās OK. Sekojošā problēma, ar kuru nācās pacīnīties, bija lērums eksistējošu saišu uz redstar7.wordpress.com un mājas datoru. Šī problēma tika risināta, eksportējot datu bāzi SQL failā. Fails tika atvērts ar notepad++ un kādu laiciņu pastrādāts ar find/replace. Iegūtais rezultāts tika importēts atpakaļ datu bāzē. Situāciju mazliet sarežģīja jaunais ierakstu saišu formāts bez datuma. Ja vajadzētu to visu darīt vēlreiz, mēģinātu tomēr atrast vienkāršāku risinājumu.

Tika pastrādāts ar Google search console, bet satiksme no google galīgi nav tāda kā vecajam blogam. Ceru, ka ar laiku tas mainīsies. 4-6 nedēļas gaidīt esot normāli.

Nākamais svarīgais darbs ir izdomāt, ko iesākt ar lērumu saišu uz bildēm, kuras atrodas visādās attēlu uzturēšanas vietnēs. Jo, lūk, imageshack.us vismaz dažas manas bildītes ir izmetis miskastē. Drošāk būtu glabāt visu lokāli, bet kā to gūzmu failu ātrāk un ērtāk atrast, atvilkt pie sevis, sakārtot un salikt uz tiem saites?

Kā būtu cilvēkam, kurš ar IT lietām ir vairāk uz “jūs”? Bez kļūdas pie ierakstu importa – domāju, ka vienkārši. Ar tādu kļūdu – visai sarežģīti. Tādos gadījumos galvenais ir daudz pacietības, domāt, kas tiek darīts un kāpēc, mazliet radošas pieejas, pareizi jautājumi google un viss būs kārtībā.

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *